Dětský den v Lešanech prosvítilo slunce i dobrá atmosféra

Již po sedmé se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskutečnil Dětský den, který Vojenský historický ústav Praha pořádá především pro návštěvníky z řad dětí a mládeže. Letos se přišlo podívat opět několik tisíc návštěvníků, kteří měli v sobotu 29. září k dispozici celkem 22 soutěžních stanovišť. Program s ukázkami současné i historické vojenské techniky probíhal prakticky celý den. Prohlédněte si početnou fotogalerii z dění v Lešanech…

Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se řadí po bok tradičních akcí, které VHÚ v tomto svém muzeu pořádá: otevíracích jarních dní a Tankových dní, které se konají vždy na konci léta. Dětským dnem se také uzavírá muzejní sezóna VTM Lešany.

Ta letošní byla určitě vydařená a potvrdil to i Dětský den, kterému v sobotu 29. září přálo navíc počasí: teplé slunce prohřálo jinak chladnější podzimní vzduch.

Letošní Dětský den nabídl návštěvníkům 22 soutěžních stanovišť, i díky tomu se mohlo soutěžních disciplín účastnit více dětí. Program začal hned po 9.30, kdy areál otevíral své brány.

“Byli jsme tu už loni, jdeme celá rodina, s manželkou i dvěma dětmi,” popisuje své dojmy jeden z účastníků, Jan Procházka. “Soutěže se nám zamlouvaly, děti si je skutečně užily.”

Vedle soutěží si návštěvníci mohli při ukázkách prohlédnout současnou i historickou techniku, seznámit se mohli s uniformami různých států i odlišných dob. K vyhledávaným samozřejmě patřily ty stanoviště, kde si děti mohli vzít do ruky zbraně – pro mnohé to bylo poprvé v životě.

Na akci se podílela i Armáda České republiky, jejíž techniku si mohli dětští i dospělí návštěvníci rovněž vyzkoušet a osahat.

Dětským dnem se uzavírá muzejní sezóna ve Vojenském technickém muzeu Lešany – muzeum je otevřeno jen pro skupiny na základě předchozí objednávky. Akce VHÚ pro veřejnost však ještě nekončí, na diváky čeká ještě přehlídka historické vojenské techniky, která bude součástí přehlídky pořádané k 100. výročí založení republiky, jež se bude konat 28. října 2018 v Praze. Historická vojenská technika z VHÚ bude vystavena na pražské Letenské pláni.

RED

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha