Fotografie ke dni vzniku Československa 28. 10. 1918 od 9. strážní roty Bagram Air Field

 

9. strážní rota Bagram Air Field (BAF) působila na základně Bagram od října 2017 do dubna 2018. Úkolem jednotky bylo provádět bezpečnostní opatření v severní části bezpečnostní zóny Bagram s cílem zamezit nepřátelským aktivitám namířeným proti základně. Tento úkol naplňovala zejména prováděním patrol na vozidlech. Jádro 9. strážní roty BAF tvořili příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce. Doplněni byli o vojáky z dalších deseti útvarů a zařízení AČR. Celkově se jednalo o 168 vojáků.

Představovaná fotografie byla vyvěšena v prostorech, kde na základně Bagram působili vojáci AČR. Fotografie zachycuje zezadu čtveřici našich vojáků, kteří stojí v prostorách základny a v ruce drží českou, potažmo československou státní vlajku. Před nimi stojí velitel. Pod fotografií je nápis v anglickém jazyce Independent Czechoslovak State Day. Fotografie je zarámovaná do černého rámu.

Fotografie ke dni vzniku Československa 28. 10. 1918 od 9. strážní roty Bagram Air Field byla do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získána darem v roce 2018.

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha