Památka na divadelní vystoupení Divadla Sklep 7. 10. 2014 v Afghánistánu

 

Příslušníky Armády České republiky v zahraničí pravidelně navštěvují různí umělci z celé republiky.  Divadelní soubor Divadla Sklep zavítal v říjnu 2014 do Afghánistánu, akce se zúčastnilo 28 členů divadla. Soubor nejprve odehrál 6. 10. divadelní představení „Besídka“ na základně Bagram příslušníkům 2. a 3. strážní roty, celkem se zúčastnilo 150 diváků. Následně se vrtulníkem Boeing CH-47 Chinook přesunuli na základnu KAIA v Kábulu, kde následujícího dne zahráli stejné představení pro příslušníky 9. úkolového uskupení AČR ISAF.

Těsně po tomto druhém představení ještě před odletem členů Divadla Sklep zpět do České republiky vznikla na jeho památku fotografická koláž. Na červeném papíru najdeme 11 fotografií z divadelního představení. Koláž podepsali všichni členové divadelního souboru, kteří si v Afghánistánu zahráli. Koláž byla následně zarámována a pověšena v části základny KAIA, kde působili čeští vojáci. Při střídání 9. úkolového uskupení AČR ISAF si vojáci odvezli památku na divadelní představení s sebou do České republiky a následně ji předali do sbírek Vojenského historického ústavu Praha.

Památka na divadelní vystoupení Divadla Sklep 7. 10. 2014 v Afghánistánu se do podsbírky Varia – Mise Vojenského historického ústavu Praha dostala v roce 2015.

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha