Záznam o zranění používaný PCHT

 

Záznam o zranění se do sbírek Vojenského historického ústavu dostal od příslušníků polního chirurgického týmu (PCHT), který působil v Iráku v období od 5. prosince 2016 do 17. června 2017. Hlavním úkolem PCHT byla zdravotnická podpora a péče o příslušníky koaličních a iráckých ozbrojených sil v rámci operace Inherent Resolve.  Jednotka byla sestavena převážně z příslušníků Agentury vojenského zdravotnictví, které doplňovali vojáci z Ústřední vojenské nemocnice Praha a dalších vojenských útvarů a zařízení.

Záznam o zranění používaný PCHT slouží k rychlé identifikaci, jaké zranění má dotyčná osoba při převozu od místa zranění do nemocnice. Kartu vyplní zdravotník v okamžiku, kdy se dostane ke zraněné osobě. Karta pokračuje dál do nemocnice se zraněným a díky ní ví další zdravotník rozsah zranění a základní lidské funkce. Karta je jednoduchá a přehledná, aby se v ní dobře orientovalo. Jedná se o papír zatavený v laminátu, takže po smytí textu může dojít k opakovanému použití.

Záznam o zranění používaný PCHT má rozměry 22×16 mm a do sbírky Vojenského historického ústavu Praha byl získán v polovině roku 2017.

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha