Znak 43. výsadkového praporu Chrudim ze základny FOB Shank

 

Znak 43. výsadkového praporu Chrudim z české části na americké základně FOB (Forward Operating Base) Shank v afghánské provincii Lógar. Na tamní základně působili od roku 2008 do roku 2013 příslušnici AČR v rámci PRT (Provinční rekonstrukční tým) Lógar. Jádro vojenské části kontingentu tvořili převážně příslušníci praporů AČR od 4. brigády rychlého nasazení – “Obrany národa” nebo od 7. mechanizované brigády – “Dukelská“. Doplňovali je specialisté z dalších útvarů a zařízení AČR.

Námi představovaný sbírkový předmět je znak 43. výsadkového praporu Chrudim, který vznikl v době, kdy jádro jednotky PRT tvořili příslušníci tohoto praporu. Jednalo se o 7. kontingent AČR mise ISAF PRT Lógar. Byl vyřezán z jednoho kusu dřeva a jeho ústředním motivem je znak 43. výsadkového praporu Chrudim, který je zapleten do ostnatého drátu a celý výjev je orámován.

Znak 43. výsadkového praporu Chrudim ze základny FOB Shank byl do podsbírky Varia – Mise Vojenského historického ústavu Praha získán převodem v roce 2014.

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha