Dětský den v lešanském muzeu opět přilákal tisíce návštěvníků

Již po osmé se ve Vojenském technickém muzeu Lešany uskutečnil Dětský den, který Vojenský historický ústav Praha pořádá především pro návštěvníky z řad dětí a mládeže. Letos se opět přišlo podívat velké množství návštěvníků, kteří měli v sobotu 28. září k dispozici na dvě desítky soutěžních stanovišť. Program s ukázkami současné i historické vojenské techniky probíhal prakticky celý den. Prohlédněte si početnou fotogalerii z dění v Lešanech.

 

Dětský den ve Vojenském technickém muzeu Lešany se řadí po bok tradičních akcí, které VHÚ v tomto svém muzeu pořádá: otevíracích jarních dní a Tankových dní, které se konají vždy na konci léta. Dětským dnem se také uzavírá muzejní sezóna VTM Lešany.

Ta letošní byla určitě vydařená a potvrdil to i Dětský den, kterému v sobotu 28. září přálo počasí – ranní deště během dne ustaly.

Letošní Dětský den nabídl návštěvníkům na dvě desítky soutěžních stanovišť, i díky tomu se mohlo soutěžních disciplín účastnit více dětí. Program začal hned po 9.30, kdy areál otevíral své brány.

„Chodíme se s dětmi už skoro pravidelně,” popisuje své dojmy jeden z účastníků, Radek Novotný s rodinou. “Soutěže se nám zamlouvaly, děti si je skutečně užily.”

Vedle soutěží si návštěvníci mohli při ukázkách prohlédnout současnou i historickou techniku, seznámit se mohli s uniformami různých států i odlišných dob. K vyhledávaným samozřejmě patřily ty stanoviště, kde si děti mohli vzít do ruky zbraně – pro mnohé to bylo poprvé v životě.

Na akci se podílela i Armáda České republiky, jejíž techniku si mohli dětští i dospělí návštěvníci rovněž vyzkoušet a osahat. K realizaci akce přispěly významnou měrou i četné kluby vojenské historie, vojáci z aktivních záloh a partneři VHÚ.

Dětským dnem se uzavírá muzejní sezóna ve Vojenském technickém muzeu Lešany – muzeum je až do jara následujícího roku otevřeno jen pro skupiny na základě předchozí objednávky.

RED

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha