Zachraň letce Peřinu – dobrodružná hra v Leteckém muzeu Kbely

Upozorňujeme zájemce, že vzhledem k hygienickým opatřením souvisejícím s epidemiologickou situací v ČR je hra Zachraň letce Peřinu v Leteckém muzeu Kbely do odvolání pozastavena. Děkujeme za pochopení.

 

Hra je věnována legendárnímu československému letci Františku Peřinovi, který za 2. světové války sloužil u francouzského a britského letectva. Hráči z řad žáků a studentů se tak seznámí se zajímavým příběhem československého bojového pilota, leteckého esa 2. světové války.

František Peřina byl po komunistickém puči v roce 1948 postaven mimo službu, jako mnoho dalších československých vojáků. V dubnu 1949 uletěl se svojí manželkou a kamarádem na sportovním letounu M-1C Sokol z Chocně za hranice.

A právě v roce 1949 hra začíná. Úkolem každého hráče je najít čtyři chybějící součástky do letounu, se kterým Peřina uletěl. Tyto nezbytné součástky jsou ukryté ve čtyřech uzamčených schránkách v areálu muzea. Hráči je naleznou podle fotografií v tištěném průvodci hrou. Aby je otevřeli, musí znát trojmístné číselné kódy. Každý kód získají po splnění zadaného úkolu. Až hráči úkol splní, objeví a otevřou schránku, najdou v ní součástku, na které je uvedeno její sériové číslo. Čísla jednotlivých součástek si zapisují do průvodce. Sériová čísla součástek totiž tvoří poslední čtyřmístný kód pro otevření výherní schránky s odměnou!

Zájemci získají zdarma u zaměstnanců muzea tištěného průvodce, který je bude při hře instruovat. Mohou si ho ale před návštěvou muzea stáhnout a vytisknout zde:

Průvodce hrou pro žáky 1. stupně ZŠ

Průvodce hrou pro žáky 2. stupně ZŠ a studenty SŠ