Kalendář k odpočtu dnů do konce mise od 3. výcvikové jednotky Vojenské policie v Iráku

3. výcviková jednotka Vojenské policie v Iráku působila od července 2018 do února 2019 v Iráku na základně Camp Dublin. Jádro tvořili příslušníci Velitelství Vojenské policie Olomouc, doplnili je vojenští policisté z Hlavního velitelství Vojenské policie. Velitelem jednotky byl kpt. Ing. Zdeněk Střeštík.

Úkolem výcvikové jednotky v Iráku bylo poskytovat výcvikovou a poradenskou činnost iráckým bezpečnostním silám v rámci jejich výcviku. Mimo to měla část jednotky na starost ochranu leteckého poradního týmu, který na stejné základně také působil. Vojáci byly nasazeni v rámci mnohonárodní operace Inherent Resolve.

Představovaný kalendář je vytvořen z papíru a provázku a sloužil k odpočtu posledních 13 dnů do konce působení v Iráku a do odletu do České republiky. Na jedné straně jsou papíry s číslicemi, které symbolizují dny do konce působení, a na druhé jsou dny v týdnu.

Kalendář k odpočtu dnů do konce mise od 3. výcvikové jednotky Vojenské policie v Iráku byl do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získán v roce 2019

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha