Módní přehlídka (Armádní technický magazín č. 1/1965)

Vševojskový ochranný plášť VOP 63 byl určený k ochraně jednotlivce před chemickými, radioaktivními a biologickými bojovými prostředky. Jeho výroba a zavádění do výstroje Československé lidové armády byly zahájeny v roce 1964.

K předvedení této nové výstrojní součásti širší vojenské veřejnosti byl armádními filmaři využit osvědčený formát módní přehlídky. Jednotlivé podoby vševojskového ochranného pláště tak za průvodního slova konferenciérky a hudebního podkresu předváděly manekýnky. Humorný prvek přenesení výstrojní součásti určené pro bojové podmínky do kontextu módního prostředí pak byl ještě zesílen skutečností, že jeden a týž plášť mohl posloužit několika různými způsoby.
Natáčení šotu se uskutečnilo na tehdy nově otevřeném plaveckém stadionu v Praze-Podolí.
Ukázka pochází z Armádního technického magazínu č. 1/1965, který režijně připravil dlouholetý pracovník armádního filmového studia Stanislav Brožík.

Kopie filmu byla do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získána v roce 2008 převodem.„Armádní technický magazín č. 1/1965“:
Československý armádní film; 1965; režie Stanislav Brožík; technické údaje k filmové kopii: 35 mm, černobílá, zvuková, 478 metrů

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha