Nová dobrodružná hra v Leteckém muzeu Kbely

Vojenský historický ústav Praha ve spolupráci s Filosofickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze při příležitosti 105. výročí narození generála Františka Peřiny připravil v Leteckém muzeu Kbely novou hru „Zachraň letce Peřinu“ určenou pro žáky základních a studenty středních škol.

 

Celá hra, která byla spuštěna dne 1. května 2016, je věnována legendárnímu československému letci Františku Peřinovi, který za 2. světové války sloužil u francouzského a britského letectva.

Díky hře se žáci a studenti seznámí se zajímavým příběhem československého bojového pilota, leteckého esa 2. světové války.

František Peřina byl po komunistickém puči v roce 1948 postaven mimo službu jako mnoho dalších československých vojáků. V dubnu 1949 uletěl se svojí manželkou a kamarádem na sportovním letounu M-1C Sokol z Chocně za hranice. A právě v roce 1949 hra začíná.

Úkolem každého hráče je najít čtyři chybějící součástky do letounu, se kterým Peřina uletěl. Tyto nezbytné součástky jsou ukryté ve čtyřech uzamčených schránkách v areálu muzea. Hráči je naleznou podle fotografií v tištěném průvodci hrou. Aby je otevřeli, musí znát trojmístné číselné kódy. Každý kód získají po splnění zadaného úkolu.

Až hráči úkol splní, objeví a otevřou schránku, najdou v ní součástku, na které je uvedeno její sériové číslo. Čísla jednotlivých součástek si zapisují do průvodce. Sériová čísla součástek totiž tvoří poslední čtyřmístný kód pro otevření výherní schránky s odměnou!

Zájemci získají zdarma u zaměstnanců muzea tištěného průvodce, který je bude při hře instruovat.

Touto cestou velmi děkujeme za spolupráci Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, zejména autorkám původního návrhu hry, studentkám Anně Brixové a Anně Peckové.

Doufáme, že hra bude příjemným zpestřením pro naše mladé návštěvníky!

Průvodce hrou si můžete předem stáhnout zde.

 

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha