Oslavte 75. výročí vzniku 313. československé stíhací perutě

Oslavte 75. výročí vzniku 313. československé stíhací perutě

20. 04. 2016

Studentský spolek ISHA Olomouc z.s. srdečně zve všechny zájemce o historii československého letectva na akci pořádanou na počest 75. výročí založení 313. československé stíhací perutě. Akce proběhne v pondělí 2. května 2016 od 16 hodin v Galerii U Mloka v Lafayettově ulici číslo 9 v Olomouci.

 

Můžete se těšit na příspěvky o historii nejmladší československé perutě a mnoho dalších zajímavostí spojených s československými stíhači působící za druhé světové války ve Velké Británii.

Podrobný program s rozpisem jednotlivých příspěvků bude k dispozici během týden před samotnou akcí. Veškeré podrobnosti o 75. výročí vzniku 313. československé stíhací perutě naleznete ZDE a na stránkách společnosti ISHA Olomouc ZDE.

ISHA Olomouc z.s. je spolek studentů Katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznik spolku se datuje k roku 2013, zároveň patří mezi členské sekce ISHA International (ISHA – International Students of History Association). V rámci asociace ISHA International se členové účastní různých seminářů a konferencí. Spolek pořádá nejrůznější akce (např. filmový klub) a spolupracuje s dalšími studentskými spolky. Hlavní snahou spolku je rozšířit znalosti o historii nejen svých členů, ale i dalších studentů a případně širší veřejnosti.

Galerie U Mloka je místem setkávání, prezentace výtvarných, hudebních, divadelních, filmových a básnických aktivit. Soustřeďuje se na nové umělecké trendy a počiny. Najdete ji v podzemních prostorách staré zástavby středu města Olomouce, nedaleko hlavního náměstí. Na většině akcí je vstupné dobrovolné a spoléhá tak na pochopení a projev podpory od samotných návštěvníků. Galerie U Mloka je součástí neziskové organizace P-centrum, která se zabývá léčbou, prevencí a integrací osob ohrožených drogovou závislostí. Kulturními aktivitami chceme mimo jiné přispět k otevření domu P-centra širší veřejnosti.

 

AktuálněVe čtvrtek 7. 12. je Armádní muzeum celý den uzavřeno

Ve čtvrtek 7. 12. je Armádní muzeum celý den uzavřeno

04. 12. 2023
Upozorňujeme, že z provozních a organizačních důvodů je Armádní muzeum Žižkov ve…
Obtíže při výstavbě armády po roce 1945

Obtíže při výstavbě armády po roce 1945

01. 12. 2023
„Má-li být armáda schopna plnit válečné úkoly, je nezbytné, aby měla jednotnou…
Jiří Sozanský – Invaze 68 

Jiří Sozanský – Invaze 68 

30. 11. 2023
Vernisáží v den 55. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy byla v…
Vojenský historický ústav získal cenu Patrimonium pro futuro 2023

Vojenský historický ústav získal cenu Patrimonium pro futuro 2023

29. 11. 2023
Nová expozice Armádního muzea Žižkov byla 28. listopadu 2023 na slavnostním galavečeru…
VHÚ Praha připomíná listopadové události ve veřejném prostoru

VHÚ Praha připomíná listopadové události ve veřejném prostoru

29. 11. 2023
Stalo se již tradicí, že pracovníci Vojenského historického ústavu Praha vystupují v médiích…