Oslavte 75. výročí vzniku 313. československé stíhací perutě

Studentský spolek ISHA Olomouc z.s. srdečně zve všechny zájemce o historii československého letectva na akci pořádanou na počest 75. výročí založení 313. československé stíhací perutě. Akce proběhne v pondělí 2. května 2016 od 16 hodin v Galerii U Mloka v Lafayettově ulici číslo 9 v Olomouci.

 

Můžete se těšit na příspěvky o historii nejmladší československé perutě a mnoho dalších zajímavostí spojených s československými stíhači působící za druhé světové války ve Velké Británii.

Podrobný program s rozpisem jednotlivých příspěvků bude k dispozici během týden před samotnou akcí. Veškeré podrobnosti o 75. výročí vzniku 313. československé stíhací perutě naleznete ZDE a na stránkách společnosti ISHA Olomouc ZDE.

ISHA Olomouc z.s. je spolek studentů Katedry historie Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vznik spolku se datuje k roku 2013, zároveň patří mezi členské sekce ISHA International (ISHA – International Students of History Association). V rámci asociace ISHA International se členové účastní různých seminářů a konferencí. Spolek pořádá nejrůznější akce (např. filmový klub) a spolupracuje s dalšími studentskými spolky. Hlavní snahou spolku je rozšířit znalosti o historii nejen svých členů, ale i dalších studentů a případně širší veřejnosti.

Galerie U Mloka je místem setkávání, prezentace výtvarných, hudebních, divadelních, filmových a básnických aktivit. Soustřeďuje se na nové umělecké trendy a počiny. Najdete ji v podzemních prostorách staré zástavby středu města Olomouce, nedaleko hlavního náměstí. Na většině akcí je vstupné dobrovolné a spoléhá tak na pochopení a projev podpory od samotných návštěvníků. Galerie U Mloka je součástí neziskové organizace P-centrum, která se zabývá léčbou, prevencí a integrací osob ohrožených drogovou závislostí. Kulturními aktivitami chceme mimo jiné přispět k otevření domu P-centra širší veřejnosti.

 

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha