Pracovní listy pro rodiny s dětmi a školy

Zde naleznete pracovní listy ke stažení se zábavnými úkoly, které jsou věnované různým oblastem vojenské historie i současné Armádě České republiky. Pracovní listy jsou primárně určeny žákům 3. – 9. tříd ZŠ. Klikněte na název a zobrazí se vám pracovní list.

 

Hádanka – Který voják chová doma vlka?

Píše se rok 1926. V ulici bydlí pět vojáků, kteří bojovali v první světové válce. Každý muž bojoval na jiné frontě, má jiné jméno, chová jiné zvíře, nosí vždy jeden kus oblečení a jeho dům má jinou barvu. Zjistěte, kdo chová doma vlka.

 

Rukávové znaky Armády České republiky

Proč má voják rukávový znak? Kdo navrhuje podobu rukávového znaku a jakými pravidly se řídí? Odpovědi na tyto otázky naleznete v pracovním listu. Můžete si  doma nebo ve škole vyrobit vlastní rukávový znak.

 

Svatí patroni vojáků

Každé povolání má svého svatého patrona. Na příklad, na hasiče dohlíží sv. Kryštof. Seznamte se s vybranými ochránci vojáků prostřednictvím pracovního listu.

 

Vyrob si své vlastní vyznamenání

Co je svět světem, předávají si lidé vyznamenání. V České republice jsou jednotlivci oceňováni za jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy. Vyrobte si doma nebo ve škole vlastní řád.

 

 

Připravujeme pro vás další pracovní listy:

Postav si svůj řopík

Vojenské lékařství v období středověku a novověku

Ženy v československé armádě

Židé v československé armádě