Státní vlajka České republiky od 4. úkolového uskupení AČR ISAF

4. úkolové uskupení AČR ISAF mělo za úkol organizačně zastřešit veškeré jednotky a prvky AČR působící na území Afghánistánu s jasným cílem racionalizace a centralizace systému komplexní podpory všech českých jednotek nasazených ve prospěch operace. Uskupení působilo v Afganistánu od 12. 12. 2011 do 3. 6. 2012. Pod 4. úkolovým uskupení působily: Velitelství, Národní podpůrný prvek (NSE), Jednotka chemické, biologické ochrany (CBRN), Air Adviser Team – tým pro výcvik pilotáže (AAT), Polní chirurgický tým (PCHT) a Zastoupení na velitelstvích ISAF v Kábulu a Bagramu. K 18. 5. 2012 sloužilo v misi ISAF v Afghánistánu 594 českých vojáků. Velitelem byl plukovník gšt. Ing. Ján Kožiak.

Státní vlajka České republiky od 4. úkolového uskupení AČR ISAF byla vyvěšena na stožáru na budově velitelství na základně Kábul. K vlajce je připojen certifikát, který potvrzuje její umístění. Státní vlajku ČR podepsali příslušníci 4. úkolového uskupení AČR. V horní části vlajky je umístěn ústřední text: 4. úkolové uskupení AČR ISAF. V dolní části vlajky najdeme nápis 2011 – Afghánistán – 2012. Na vlajce se dále nachází označení některých jednotek spadající pod 4. úkolové uskupení, pod kterými jsou podpisy vojáků této mise.

Státní vlajka České republiky od 4. úkolové uskupení AČR ISAF byla do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získána v roce 2014.

Partneři

© Vojenský historický ústav Praha