Rozpad rakousko-uherské monarchie a následně uzavřená Saintgermainská smlouva přivodily likvidaci rakouského zbrojního průmyslu. Nejen štýrská zbrojovka, takto majoritní výrobce pěchotních zbraní v předlitavské části někdejšího mocnářství, ale také komplex vídeňského Arzenálu se ocitl v situaci, kdy musel hledat mírové výrobní programy, aby tak zajistil pracovní příležitosti za změněných podmínek, a tím zmírnil sociální otřesy, jež zmítaly poraženými státy.
Vídeňský Arzenál, zaměstnaný v průběhu války opravami zbrojního materiálu, ale také jeho výrobou, představoval poměrně rozsáhlý komplex, jehož výrobní programy skončily s uzavřením příměří. Stejně jako štýrská zbrojovka, muselo vedení firem začleněných do Arzenálu hledat nové výrobní programy. Výroba civilních pistolí sice nemohla zajistit plnou zaměstnanost, avšak posloužila ke zmírnění sociálních otřesů. Ekonomická efektivita výroby zbraní pro civilní účely byla na počátku dvacátých let diskutabilní nejen v poraženém Rakousku.
Na základě patentu z března 1920, přihlášeného Státními průmyslovými závody (Staatliche Industriewerke) ve Vidni, začal vídeňský Arzenál pod oficiálním názvem Oesterreichische Werke Anstalt (ÖWA) s výrobou kapesních pistolí v ráži 6,35 mm Browning, známých pod uvedenou zkratkou. Svojí koncepcí zbraň spíše vycházela z pistolí Pieper a Clement, její pouzdro závěru s hlavní bylo šroubem spojeno s tělem, vratná pružina byla vedena nad hlavní a bicí mechanismus tvořilo kladívko. Oba celky zajišťoval otočný klín, jehož páčka se nacházela na pravé straně pouzdra. Pistole měla manuální suvnou pojistku, jež blokovala nejen napnuté kladívko, ale také závěr. Rané modely měly dřevěné střenky s podélným rýhováním, později je nahradily plastové s vylisovaným emblémem s písmeny ÖWA, jejichž provedení s v průběhu výroby lehce měnilo.
Jejich výrobu zahájila firma již v roce 1921 a běžela, zřejmě s malými přestávkami, až do roku 1925, kdy bylo celkově vyrobeno okolo 40 000 pistolí. Ukončení výroby nepochybně souviselo s ekonomickou likvidací Oesterreichische Werke Anstalt, kde na skladových zásobách zůstalo ještě 26 000 hotových kusů. S jejich prodejem to již tak slavné nebylo, jelikož v době ukončení produkce vykazovala firma pouze 8000 prodaných kusů. V dalších letech se podařilo prodat do Německa 12 004 pistolí, do Jugoslávie 1970 pistolí, obchodníci v Polsku odebrali 800 kusů, v Rumunsku 500 a poměrně velký objem (5649 ks) byl exportován do Spojených států.
Exemplář pistole z roku 1922 získalo muzeum v roce 2018 nákupem od firmy Sběratelské zbraně, s.r.o.
Ráž: 6,35 mm Browning
Celková délka: 120,5 mm
Výška: 87 mm
Šířka: 22,2 mm
Délka hlavně: 49,8 mm
Délka záměrné: 107 mm
Kapacita zásobníku: 6 nábojů
Hmotnost: 452 g