Spuštěna nová hra Tajemství vojenského kufříku

Spuštěna nová hra Tajemství vojenského kufříku

03. 05. 2014

Vojenský historický ústav Praha připravil pro žáky a studenty interaktivní hru Tajemství vojenského kufříku, která je věnována působení vojáků z českých zemí na bojištích 1. světové války.

Co vojáci první světové války prožívali, jakých bitev se účastnili? Díky hře Tajemství vojenského kufříku máte možnost sami objevit jednotlivé osudy těchto mužů. Na našich internetových stránkách naleznete čtyři vojenské kufry. Ukrývají se v nich předměty a dokumenty, jež patřily vojákovi z rakousko-uherské armády, francouzských, ruských a italských legií. Vaším úkolem bude prozkoumat jednotlivé předměty a zrekonstruovat životní příběh majitele kufru. Mapa událostí a přiložené otázky vám badatelskou práci usnadní.

Nejdříve si vyberte vojáka, jehož osud Vás zajímá, klikněte na odkaz a hra může začít! Jako první uvidíte vojenský kufřík a předměty v něm ukryté, které vám přiblíží osud konkrétního člověka. Poté si prohlédněte mapu klíčových událostí. V ní jsou uvedena nejdůležitější fakta. Vaším úkolem je zjistit k nim více informací a sepsat životní příběh vojáka. Buďte při svém bádání trpěliví a pozorní, ať vám neunikne žádná důležitá indicie!

Hra Tajemství vojenského kufříku je určena především žákům základních a studentům středních škol. Zapojit se ale mohou jednotlivci, či rodiče s dětmi.

Pokud budete chtít příběh, který jste napsali, přihlásit do soutěže, je třeba ho do konce roku 2014 zaslat na emailovou adresu muzeum@vhu.cz nebo historikon@seznam.cz. Ty nejzdařilejší práce budou odměněny a jejich autoři pozváni na závěrečnou dětskou badatelskou konferenci v Armádním muzeu Žižkov, kde své příspěvky představí.

 Hru naleznete ZDE.

 

Aktuálně



Českoslovenští zdravotníci ve válce v Zálivu

Českoslovenští zdravotníci ve válce v Zálivu

18. 12. 2025
V letech 1990 až 1991 se Československý samostatný protichemický prapor zapojil do…
Výzkum u českých krajanů v Chorvatsku

Výzkum u českých krajanů v Chorvatsku

15. 12. 2025
Pracovníci VHÚ Praha Miroslav Vyšata, Michal Louč a Leoš Krejča na podzim…
Československý deník sehrál v životě legionářů v Rusku velmi důležitou roli. Poprvé vyšel v prosinci 1917

Československý deník sehrál v životě legionářů v Rusku velmi důležitou roli. Poprvé vyšel v prosinci 1917

13. 12. 2025
V pátek 12. prosince 2025 uplynulo 108 let od prvního vydání Československého deníku,…
Děkujeme za podporu pro válečné veterány. Sbírka DiGiMÁK vynesla 450 tisíc korun

Děkujeme za podporu pro válečné veterány. Sbírka DiGiMÁK vynesla 450 tisíc korun

11. 12. 2025
Vojenský historický ústav Praha ve spolupráci s Vojenským fondem solidarity spustil 29.…
Tak trochu zamrzlé spojení

Tak trochu zamrzlé spojení

08. 12. 2025
V prosinci 1944 přijala československá Vojenská radiová ústředna (VRÚ) v anglickém Hocklife u Bedfordu…