Armádní muzeum Žižkov – základní informace

 

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Muzeum Památníku osvobození bylo pro veřejnost otevřeno v roce 1932, v letech 2018-2022 prošel celý komplex budov generální rekonstrukcí, při které byly také vytvořeny zcela nové expozice. Ty mapují v sedmi samostatných částech vojenské dějiny českého území od počátků až po dnešek, značný prostor je také věnován české státnosti. Výstavní plocha expozic zabírá na 5 000 metrů čtverečních ve čtyřech patrech, vystaveno je přes sedm tisíc exponátů v téměř třech stovkách vitrín. Mnohé exponáty patří k naprostým historickým unikátům. Nedílnou součástí expozic muzea je také početná řada audiovizuálních prostředků. Armádní muzeum Žižkov se řadí k nejmodernějším i nejvyspělejším muzejním institucím svého druhu v Evropě, návštěvníkům nabízí komplexní vědomostní, informační i emocionální zážitek. Součástí muzea je také unikátní Café Kupka nacházející se v nejvyšším patře jedné z budov; z kavárny a její venkovní terasy je výhled na velkou část historického centra Prahy a Pražský hrad.

Podrobnější informace o jednotlivých expozicích naleznete ZDE.

 

Armádní muzeum Žižkov
U Památníku 2

130 05 Praha 3 – Žižkov

telefon: 973 204 924 (recepce muzea – podávají se pouze základní informace o muzeu, nikoli odborná problematika)

[email protected]

 

Muzeum je otevřeno celoročně, a to každý den mimo pondělí od 10.00 do 18.00. 

Vstup do muzea je ZDARMA.

Expozice muzea jsou bezbariérové.

 

Jak se k nám dostanete:

MHD: ze stanice metra Florenc (trasa C a B) – autobusy č. 133, 175 a 207, zastávka U Památníku. Ze stanice metra Flora (trasa A) – autobus č. 175, zastávka U Památníku.

 

Prosíme návštěvníky, aby do muzea nenosili jakékoli zbraně, jídlo, pití, nekouřili. Zvířatům, podnapilým osobám a osobám s viditelnými, zákonem zakázanými symboly nebude vstup do muzea umožněn. Děti mladší 14 let mohou do expozic pouze v doprovodu dospělé osoby. Fotografování je povoleno pouze pro soukromé účely a bez stativu. Více v návštěvním řádu muzeí VHÚ Praha.