Armádní muzeum Žižkov – základní informace

 

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Muzeum Památníku osvobození bylo pro veřejnost otevřeno v roce 1932, v letech 2018-2022 prošel celý komplex budov generální rekonstrukcí, při které byly také vytvořeny zcela nové expozice. Ty mapují v sedmi samostatných částech vojenské dějiny českého území od počátků až po dnešek, značný prostor je také věnován české státnosti. Výstavní plocha expozic zabírá na 5 000 metrů čtverečních ve čtyřech patrech, vystaveno je přes sedm tisíc exponátů v téměř třech stovkách vitrín. Mnohé exponáty patří k naprostým historickým unikátům. Nedílnou součástí expozic muzea je také početná řada audiovizuálních prostředků. Armádní muzeum Žižkov se řadí k nejmodernějším i nejvyspělejším muzejním institucím svého druhu v Evropě, návštěvníkům nabízí komplexní vědomostní, informační i emocionální zážitek. Součástí muzea je také unikátní Café Kupka nacházející se v nejvyšším patře jedné z budov; z kavárny a její venkovní terasy je výhled na velkou část historického centra Prahy a Pražský hrad.

Podrobnější informace o jednotlivých expozicích naleznete ZDE.

 

Armádní muzeum Žižkov
U Památníku 2

130 05 Praha 3 – Žižkov

telefon: 973 204 924 (recepce muzea – podávají se pouze základní informace o muzeu, nikoli odborná problematika)

[email protected]

Muzeum je otevřeno celoročně, a to každý den mimo pondělí od 10.00 do 18.00. 

Poslední návštěvník bude do muzea vpuštěn v 17.30 hodin.

Vstup do muzea je ZDARMA.

Expozice muzea jsou bezbariérové.

Návštěvníci nesmějí do vnitřních expozic Armádního muzea Žižkov vstupovat s batohy, dětskými kočárky, předměty o rozměrech větších než 50x30x20 cm, dále s deštníky, turistickými holemi apod.

Při návštěvě Armádního muzea Žižkov, budou kočárky zanechány u návštěvnické recepce.
K odložení věcí jsou k dispozici skříňky na zálohové mince v hodnotě 5,- Kč nebo 1 €.

Do vnitřních expozic muzeí je zakázán vstup s jízdními koly, na kolečkových bruslích, skateboardech, koloběžkách apod.  Výjimky tvoří kompenzační pomůcky.

Do vnitřních uzavřených prostor muzeí je zakázán vstup s nápoji a jídlem. Ve vnitřních prostorách muzeí je zakázáno kouření, a to i elektronických cigaret, a tomu podobných zařízení.

Do Armádního muzea Žižkov je zakázán vstup s jakýmikoliv zvířaty s výjimkou vodících a asistenčních psů.

Děti mladší 15 let mohou do expozic pouze v doprovodu dospělé osoby. Fotografování je povoleno pouze pro soukromé účely a bez stativu.

Více v Návštěvním řádu muzeí VHÚ Praha.

 

Jak se k nám dostanete:

MHD: ze stanice metra Florenc (trasa C a B) – autobusy č. 133, 175 a 207, zastávka U Památníku. Ze stanice metra Flora (trasa A) – autobus č. 175, zastávka U Památníku.

 

Dejte nám hlas v anketě o Muzeum roku!

Pokud se vám v Armádním muzeu Žižkov líbilo, podpořte nás v hlasování o Muzeum roku! Anketu Muzeum roku najdete na portále Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism – https://www.kudyznudy.cz/muzeum-roku. Armádní muzeum Žižkov můžete podpořit přímo na tomto odkaze https://www.kudyznudy.cz/aktivity/armadni-muzeum-zizkov nebo přes QR kód:

Hlasuj Muzeum roku AMŽ