Armádní muzeum Žižkov – základní informace

 

Armádní muzeum Žižkov

Armádní muzeum je umístěno v Praze na Žižkově v historických budovách Památníku osvobození. Muzeum Památníku osvobození bylo pro veřejnost otevřeno v roce 1932, v letech 2018-2022 prošel celý komplex budov generální rekonstrukcí, při které byly také vytvořeny zcela nové expozice. Ty mapují v sedmi samostatných částech vojenské dějiny českého území od počátků až po dnešek, značný prostor je také věnován české státnosti. Výstavní plocha expozic zabírá na 5 000 metrů čtverečních ve čtyřech patrech, vystaveno je přes sedm tisíc exponátů v téměř třech stovkách vitrín. Mnohé exponáty patří k naprostým historickým unikátům. Nedílnou součástí expozic muzea je také početná řada audiovizuálních prostředků. Armádní muzeum Žižkov se řadí k nejmodernějším i nejvyspělejším muzejním institucím svého druhu v Evropě, návštěvníkům nabízí komplexní vědomostní, informační i emocionální zážitek. Součástí muzea je také unikátní Café Kupka nacházející se v nejvyšším patře jedné z budov; z kavárny a její venkovní terasy je výhled na velkou část historického centra Prahy a Pražský hrad.

Podrobnější informace o jednotlivých expozicích naleznete ZDE.

 

Armádní muzeum Žižkov
U Památníku 2

130 05 Praha 3 – Žižkov

telefon: 973 204 924 (recepce muzea – podávají se pouze základní informace o muzeu, nikoli odborná problematika)

[email protected]

Muzeum je otevřeno celoročně, a to každý den mimo pondělí od 10.00 do 18.00. 

Poslední návštěvník bude do muzea vpuštěn v 17.30 hodin.

Změny v provozu muzea do konce roku 2023
7. prosince  ZAVŘENO CELÝ DEN
24. prosince ZAVŘENO
26. prosince OTEVŘENO
31. prosince ZAVŘENO

 

Vstup do muzea je ZDARMA.

Expozice muzea jsou bezbariérové.

Návštěvníci nesmějí do vnitřních expozic Armádního muzea Žižkov vstupovat s batohy, dětskými kočárky, předměty o rozměrech větších než 50x30x20 cm, dále s deštníky, turistickými holemi apod.

Při návštěvě Armádního muzea Žižkov, budou kočárky zanechány u návštěvnické recepce.
K odložení věcí jsou k dispozici skříňky na zálohové mince v hodnotě 5,- Kč nebo 1 €.

Do vnitřních expozic muzeí je zakázán vstup s jízdními koly, na kolečkových bruslích, skateboardech, koloběžkách apod.  Výjimky tvoří kompenzační pomůcky.

Do vnitřních uzavřených prostor muzeí je zakázán vstup s nápoji a jídlem. Ve vnitřních prostorách muzeí je zakázáno kouření, a to i elektronických cigaret, a tomu podobných zařízení.

Do Armádního muzea Žižkov je zakázán vstup s jakýmikoliv zvířaty s výjimkou vodících a asistenčních psů.

Děti mladší 15 let mohou do expozic pouze v doprovodu dospělé osoby. Fotografování je povoleno pouze pro soukromé účely a bez stativu.

Více v Návštěvním řádu muzeí VHÚ Praha.

 

Jak se k nám dostanete:

MHD: ze stanice metra Florenc (trasa C a B) – autobusy č. 133, 175 a 207, zastávka U Památníku. Ze stanice metra Flora (trasa A) – autobus č. 175, zastávka U Památníku.

 

Dejte nám hlas v anketě o Muzeum roku!

Pokud se vám v Armádním muzeu Žižkov líbilo, podpořte nás v hlasování o Muzeum roku! Anketu Muzeum roku najdete na portále Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism – https://www.kudyznudy.cz/muzeum-roku. Armádní muzeum Žižkov můžete podpořit přímo na tomto odkaze https://www.kudyznudy.cz/aktivity/armadni-muzeum-zizkov nebo přes QR kód:

Hlasuj Muzeum roku AMŽ