REZERVACE A VZDĚLÁVÁNÍ

V Armádním muzeu Žižkov lze rezervovat pouze vzdělávací programy pro školy
Muzejní pedagogové Vojenského historického ústavu Praha připravili širokou škálu atraktivních vzdělávacích akcí pro děti z mateřských škol, žáky základních a středních škol. Veškeré lektorované programy lze upravit pro potřeby žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.

Skupinové prohlídky s průvodcem jsou možné i v těchto našich objektech:

Kromě Armádního muzea Žižkov probíhají lektorské prohlídky i v Národním památníku hrdinů heydrichiády a na pietním místě v jízdárně ruzyňských kasáren. Seznámíte se s ne-obyčejnými osudy známých i neznámých hrdinů a poznáte českou historii vojenskou optikou.

 

__________________________________________________

Informace týkající se nabídky vzdělávacích programů a způsobu objednání naleznete po rozkliknuti daného objektu.

 Armádní muzeum Žižkov 

Národní památník hrdinů heydrichiády

V Národním památníku hrdinů heydrichiády máte jedinečnou možnost prohlédnout si kryptu kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde se 21 nocí ukrývali parašutisté po atentátu na Reinharda Heydricha. Před kryptou se nachází expozice věnovaná operaci Anthropoid.

Program zahrnuje projekci dokumentárního filmu v délce 20 min. (čj/anj/nj), výklad (čj/anj), prohlídku krypty a dle možností návštěvu chrámu sv. Cyrila a Metoděje. Je možné domluvit si individuální přístup. Vstup i prohlídka jsou zdarma.

Lektorský program je možné objednat v úterý až pátek, případně po telefonické dohodě o víkendu. Prohlídky obvykle trvají okolo 60 min., maximální počet osob ve skupině je 30.

Rezervaci programu provádějte minimálně týden dopředu. 

Maximální počet osob ve skupině: 30, minimálně 1 osoba.

V případě, že je ve skupině více než 30 osob, je potřeba zarezervovat dva termíny.

Pokud je políčko data neaktivní (červené), tzn. nelze vybrat čas prohlídky, tento den už je plno a je nutné vybrat jiný den.

Doba trvání prohlídky: 60 – 90 minut.

Výklad je v jazyce: čeština/angličtina.

V případě dotazů nás kontaktujte na e-mailu:

[email protected], tel. 222 540 718

Zrušení objednaného programu: [email protected] nebo tel. 222 540 718

K tématu atentátu na zastupujícího říšského protektora vyšlo nespočet článků, v roce 2022 byla vytvořena samostatná rubrika ATENTÁT 80