V tomto přehledu jsou jednotlivé exponáty seřazeny chronologicky, podle data jejich zveřejnění - toto zveřejnění není zcela totožné s jejich zobrazením na hlavní stránce v konkrétní den.
Cíleně a přesněji lze hledat exponáty podle jejich zařazení do konkrétní podsbírky - jedná se o podsbírky jako např. Chladné zbraně a zbroj, Letecký materiál, Pistole a revolvery, Varia atd. V takovém případě klikněte na tento odkaz Exponáty dne - tematická sbírka.
Poté co Rakousko-Uhersko zavedlo počátkem 20. století osmicentimetrový polní kanón vzor 5/8, pokoušela se plzeňská Škodovka…
...
Malíř Jan Slavíček (1900–1970) pocházel ze slavné umělecké rodiny. Jeho otec Antonín Slavíček patřil k nejvýznamnějším…
...
První vláda ministerského předsedy Zdeňka Fierlingera, zvaná též jako Košická vláda, existovala v období ohraničeném 4.…
...
Polní blůza poručíka pěšího pluku 28 z raného období 1. světové války představuje kvalitní zakázkovou práci…
...
Devatenácté století přineslo v oblasti vojenské techniky značné množství zásadních novinek, díky kterým se posléze měla zcela…
...
Viliam Poltikovič (*1958) byl v druhé polovině 80. let jedním z mála režisérů, kteří se v armádním…
...
Zdánlivou nevýhodou revolverů oproti jiným zbraním byla skutečnost, že nábojové komory ve válci byly odděleny od hlavně,…
...
Pistole Bergmann-Bayard 1910 představovala konstrukční vyvrcholení poměrně pestré řady samonabíjecích pistolí, jejíž počátek spadá do devadesátých let…
...
Firma Carl Walther v Zella-Mehlis začala s výrobou samonabíjecích pistolí již v roce 1908 a své modely…
...
Výroba revolverů na našem území nikdy tradici neměla, proto první sériově vyráběný terčový revolver ZKR 551 v…
...
V roce 1927 vyřešil konstruktér České zbrojovky ve Strakonicích František Myška možnost spoušťového napínání u samonabíjecích pistolí,…
...
První samonabíjecí pistolí sovětské konstrukce ve výzbroji Rudé armády byla konstrukce Fedora Vasiljeviče Tokareva (1871−1968), jež nesla…
...
V průběhu první světové války vyráběla řada španělských firem samonabíjecí pistole, ale také revolvery pro potřeby francouzské…
...
Jihočeská zbrojovka, v roce 1922 přejmenovaná na Českou zbrojovku ve Strakonicích, byla jedním z prvních závodů zabývajících…
...
V průběhu osmdesátých let 19. století vznikla v habsburské monarchii řada konstrukcí opakovacích pistolí, jež sice umožňovaly…
...
Poslední armádní pistoli vz. 38 zkonstruovanou v České zbrojovce ve Strakonicích Františkem Myškou zavedlo MNO do výzbroje…
...
V Kanadě, jež byla státem Commonwealthu, neexistoval ještě na prahu třicátých let 20. století zbrojní průmysl, jenž…
...
V roce 1951 zavedla Rudá armáda do výzbroje novou moderní pistoli pod označením Pistolet Makarova (PM) v…
...
Krušnohorská továrna na výrobu zbraní Gustav Bittner, sídlící v dnešních severočeských Vejprtech, se specializovala především na výrobu…
...
Nedostatek výcvikových zbraní v čs. armádě vedl k vývoji řady prototypů, z nichž se však žádný nedostal…
...
Armáda Spojených států měla ve výzbroji vedle zastaralých revolverů M 1917 především samonabíjecí pistoli M 1911 a…
...
Německá firma August Schüler v Suhlu vyráběla v letech 1905−1914 poměrně neobvyklou opakovací pistoli v ráži 6,35…
...
Armáda švédského království přijala po rozsáhlých zkouškách do výzbroje belgickou pistoli Browning 1903, kterou oficiálně zavedla 16.…
...
Zastaralé důstojnické revolvery M1873 a M1874 systému Chamelot-Delvigne v ráži 11 mm měl od roku 1892 ve…
...