V tomto přehledu jsou jednotlivé exponáty seřazeny chronologicky, podle data jejich zveřejnění - toto zveřejnění není zcela totožné s jejich zobrazením na hlavní stránce v konkrétní den.
Cíleně a přesněji lze hledat exponáty podle jejich zařazení do konkrétní podsbírky - jedná se o podsbírky jako např. Chladné zbraně a zbroj, Letecký materiál, Pistole a revolvery, Varia atd. V takovém případě klikněte na tento odkaz Exponáty dne - tematická sbírka.
Pro pravidelnou údržbu našich proudových stíhacích letadel řady MiG byly v minulosti často používány speciální šroubové zvedáky, které…
...
V roce 1947 začal v nakladatelství Naše vojsko vycházet časopis Výcvik malých jednotek. Časopis byl určen především pro aktivní…
...
Autorem kresby je slovenský grafik, ilustrátor a malíř Jozef Nemec (1933–2000), původem z Bučian u Trnavy. V letech 1953–1959…
...
Populárně-naučný krátkometrážní film z roku 1967 je věnován vědeckému a technickému využití specifických vlastností infračerveného záření. V jednotlivých kapitolách…
...
Mezi edukativní pomůcky, sloužící k osvojení si znalostí jednotlivých součástí výzbroje, patřily velkoformátové výukové nástěnné obrazy. U pěchotních…
...
Na začátku července 1940 vypukla Bitva o Británii. V řadách RAF se jí účastnili i stovky Čechoslováků. Na…
...
Na řadě našich i zahraničních sportovních letišť bylo možné spatřit zajímavý dvoumístný motorový kluzák se zvláštním názvem…
...
Dýka nebo dýkovitý nůž byly od nepaměti součástí doplňkové výzbroje vojáka. Zákopový charakter první světové války vedl…
...
Dne 4. července 1780 zemřel ve věku 67 let v obci Tervuren nedaleko Bruselu správce a generální kapitán…
...
Mincovna Kremnica se řadí mezi nejstarší podniky svého druhu na světě. Kromě výroby oběhových mincí náležela k jejímu…
...
Snímek zobrazuje prezidenta T. G. Masaryka před Památníkem osvobození (dnes Armádní muzeum Žižkov) 2. července 1932, kdy…
...
Savojská dynastie, původem ze stejnojmenné historické země, dnes rozdělené francouzsko-italskou hranicí, sehrála v průběhu 19. století klíčovou roli…
...
Po čas existence první Československé republiky nebylo jejími představiteli založeno žádné státní vyznamenání, které by bylo určeno…
...
Bitva u Zborova 2. července 1917 nebyla jen důležitým vojenským vítězstvím československých jednotek, ale jednalo se také…
...
Více než stoleté soupeření Pruska a Rakouska o hegemonii v německých zemích se s konečnou platností rozhodlo v prvních…
...
Hradní stráž obdržela v roce 1928 nové slavnostní stejnokroje, inspirované legionářskou tradicí. První četa, složená z největších mužů, měla…
...
Okupací Československa v březnu 1939 dostalo nacistické Německo pod kontrolu řadu velkých průmyslových podniků, které se ihned zapojily…
...
Triangl patří typově mezi bicí hudební nástroje, přesněji pak mezi idiofony. Jde o nástroje, vyluzující zvuk chvěním…
...
Autor malby Karel Molnár se narodil v Bradle na Slovensku v roce 1903. Ve třicátých letech studoval na Akademii…
...
Československá armáda využívala po druhé světové válce šestnáct vojenských výcvikových táborů (od roku 1952 byly označovány jako…
...
Na konci 15. století se objevily první typicky renesanční zbroje, tzv. maxmiliánské. Na jejich vývoji se podepsala…
...
Snímek zachycuje jednu z protiletadlových věží (něm. Flaktürme), vybudovanou za druhé světové války v prostoru Humboldthain v Berlíně. Jedná se…
...
Ačkoli spolu SSSR a nacistické Německo od roku 1939 spolupracovaly, rozhodl se Adolf Hitler velmi brzy, že…
...
V roce 1962 seznámilo velení sovětského letectva konstrukční kancelář MiG s požadavky na stíhací letoun nové generace, neboť pouhá…
...