V září 1957 se ve Špindlerově Mlýně konal XXXII. ročník Mezinárodní motocyklové šestidenní soutěže, neoficiálního mistrovství světa. Účastnily…
...
Krátký film Praha natočil v roce 1977 k 55. výročí založení Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu (VZLÚ) film dokumentující…
...
V roce 1979 vznikl v Československém armádním filmu obsáhlý celovečerní střihový dokument „Bojová cesta“. Záměrem tvůrců bylo ukázat celou…
...
Dne 2. září roku 1973 byla v Praze na Strahovském stadionu slavnostně zahájena III. letní spartakiáda spřátelených armád.…
...
Krátký ukázkový film natočený armádním filmovým studiem v roce 1957 zaznamenává cvičení ženistů, jehož cílem bylo vybudování…
...
Metodický film natočený v červnu 1957 je věnován výcviku vojsk ve střelbě z vozidel při postupu územím zasaženým atomovými…
...
Po I. letní spartakiádě spřátelených armád, která proběhla v roce 1958 ve východoněmeckém Lipsku, následovala v roce 1961 I.…
...
Druhá část dvoudílného instrukčního filmu „Letištní technické zabezpečení“ popisuje činnost leteckého technického útvaru během provádění letové akce…
...
Ústřední hudba československé armády (ÚHČA) byla založena v roce 1950 jako reprezentační vojenské hudební těleso. Vedle domácích koncertních…
...
Palba na letouny z ručních zbraní je jednou ze složek protivzdušné obrany. Výcvikový film z roku 1956 je podrobným…
...
Videopořad „Čertovy krabičky“ vznikl v Českém armádním filmu v roce 1996 a zabývá se tehdy velmi frekventovaným tématem závislosti…
...
Pro potřeby výcviku osádek bojových vozidel pěchoty, zaváděných ve velkých počtech do výzbroje ČSLA v průběhu sedmdesátých let…
...
26.–29. června roku 1980 se uskutečnila v Praze na Strahově V. československá spartakiáda. Už její slavnostní zahájení ve…
...
Vojenské využití principu raketového pohonu je všeobecně známé. Kolektiv vědeckých pracovníků Vojenské akademie Antonína Zápotockého však vypracoval…
...
Krátkometrážní střihový snímek s dotáčkami byl vyroben pro účely propagace tvorby Československého armádního filmu v rámci pravidelného…
...
Tématu historie a zkoumání vápencových dolů Richard u Litoměřic, kde od jara 1944 němečtí okupanti budovali největší…
...
Střihový dokumentární film „Okovy se rozlomily“ se věnuje rozpadu koloniální soustavy po skončení druhé světové války a…
...
Sovětský stíhací letoun MiG-15 tvořil v padesátých letech páteř československého vojenského letectva. První kusy byly dodány ze…
...
V roce 1933 založil všestranně nadaný umělec Emil František Burian avantgardní divadlo „D 34“. Levicově zaměřené divadlo…
...
Krátký reportážní šot představuje obojživelný pásový transportér sovětské výroby PTS-10, nově zavedený do výzbroje ČSLA. Jeho hlavním…
...
Moderní letecká technika umožňuje člověku dosahovat výšek, kde není možný život bez speciálního zařízení. Přetlaková kabina snižuje…
...
Jednou z kulturních složek Československé lidové armády bylo od roku 1953 i Armádní výtvarné studio (AVS). Kromě…
...
Na podzim roku 1944 byl 1. československý armádní sbor v SSSR nasazen do bojů v rámci Karpatsko-dukelské…
...
Boje o Liptov patřily při osvobozování Československa v závěru druhé světové války k nejkrvavějším střetům, které svedly…
...